Płyny do czyszczenia
Płyny do czyszczenia
Właściciele przedsiębiorstw mają obowiązek utrzymywania przestrzeni w czystości. Konieczne jest do tego zapewnianie środków higienicznych oraz profesjonalnych płynów do czyszczenia. W jaki sposób należy z nich korzystać i czym kierować się podczas wyboru?
Profesjonale środki czystości
Na pracodawcach spoczywa obowiązek zapewnienia pracownikom środków do podstawowej higieny, a także utrzymanie powierzchni firmy w odpowiedniej czystości. Ze względu na dużą ilość przebywających tam osób, warto wybierać profesjonalne środki. Charakteryzują się one dużą wydajnością i przystępną ceną, stale posiadając gwarancje wysokiej jakości.
Jak dobrać najlepsze środki czystości?
Środki czystości w obiektach publicznych powinny gwarantować pełną higienę wszystkich powierzchni, niezależnie od ilości odwiedzających to miejsce osób. Z tego względu konieczne jest stosowanie profesjonalnych, skoncentrowanych produktów.
Wybierając najlepsze preparaty do czyszczenia, należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie oraz techniczny aspekt sprzątania. Środki czystości w obiektach publicznych mogą być używane za pomocą mopów, ścierek bądź profesjonalnych maszyn.
Dodatkowo środki czystości w obiektach publicznych można sklasyfikować ze względu na powierzchnię, do której czyszczenia są przeznaczone. Popularny podział obejmuje:
- środki najsilniejsze, przeznaczone do gruntownych porządków
- środki mające za zadanie pielęgnować dane powierzchnie
- preparaty odpowiadające za zabezpieczenie czyszczonych powierzchni na przyszłość.
Jakie powinny być środki czystości w obiektach publicznych?
Preparaty przeznaczone do czyszczenia powierzchni znajdujących się w obiektach publicznych powinny charakteryzować się dużą wydajnością i skutecznością, a także optymalną ceną i pełnym bezpieczeństwem używania.
Środki czystości w obiektach publicznych są przeznaczone do utrzymania w czystości różnych powierzchni. Najczęściej dostępne są preparaty do:
- czyszczenia nawierzchni – koncentraty przeznaczone do sprzątania wszystkich gładkich powierzchni niebędących podłogą. Mogą być to betony, powierzchnie wykonane ze skóry lub kamienia, a także specjalne płyny do zadań specjalnych, takich jak usuwanie mchu lub grzybów.
- mycia podłóg – występujące zarówno w formie wygodne koncentratu, jak i płynu przygotowanego do natychmiastowego użytku. W zależności od powierzchni oraz sposobu wykonania podłogi, środki czystości przeznaczone do jej czyszczenia powinny być w pełni indywidualnie dobrane.
- czyszczenia łazienki oraz toalety – ze względu na wilgoć występującą w toaletach, utrzymanie dokładnej higieny jest utrudnione, lecz profesjonalne preparaty są w pełni skuteczne.
- mycia szyb i luster – występujące w formie przygotowanego, gotowego do użycia płynu lub wydajnego koncentratu płyny pozwalają na czyszczenie nawet dużych i często zabrudzanych powierzchni szklanych.
Różnice pomiędzy tradycyjnymi środkami czystości a tymi kierowanymi dla obiektów publicznych?
Sprzątając powszechnie dostępnymi środkami czystości i płynami do czyszczenia można mieć pewność, że jest to działanie najwyższej jakości. Na terenie mieszkania w pełni mogą się sprawdzić, lecz w budynkach biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej konieczne jest zastosowanie profesjonalnej chemii.
Konieczność zastosowania profesjonalnych środków czystości wynika przede wszystkim z ilości osób przebywających w danych budynkach. Są one znacznie bardziej skuteczne oraz wydajne. W większości przypadków występują w formie koncentratów lub superkoncentratów.
Rezygnacja z chemii gospodarczej na rzecz środków profesjonalnych pozwala znacząco zaoszczędzić nakłady przeznaczane na zakup środków czystości. Otrzymana jakość sprzątania jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku powszechnie dostępnych środków używanych w domach.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat środków czystości dla obiektów publicznych, poznaj nasze ofertę.
- 1
- 2